نقش تربیت بدنی در جامعه - دانلود تحقیق مقاله پروژه
نقش تربیت بدنی در جامعه
نقش تربیت بدنی در جامعه

نقش تربیت بدنی در جامعه

عنوان: نقش تربیت بدنی در جامعهقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 21توجه: این تحقیق در مورد تربیت بدنی و نقش آن در جامعه می باشد و از جهات مختلف ، تأثیر تربیت بدنی در جامعه را مورد بررسی قرار می دهد. چکیده ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی و روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت فرد تءثیر می گذارد.ورزش در درمان بیماری های نظیر افسردگی و...

نقش تربیت بدنی در جامعه

عنوان: نقش تربیت بدنی در جامعه

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 21

توجهاین تحقیق در مورد تربیت بدنی و نقش آن در جامعه می باشد و از جهات مختلف ، تأثیر تربیت بدنی در جامعه را مورد بررسی قرار می دهد. 

چکیده 

ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی و روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت فرد تءثیر می گذارد.ورزش در درمان بیماری های نظیر افسردگی و نیز بر حافظه تآثیر می گذارد.ورزش برای جوانان تکیه گاهی امن به حساب می آید تا در پناه آن به نهایت رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند كه باعث رشد فرهنگي و اجتماعي جامعه از هر نظر خواهد شد.

مقدمه

امروزه تربیت بدنی و ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی، جایگاه اجتماعی خود را در جامعه هویدا ساخته است. تربیت بدنی در ساختار جامعه وجود داشته، تحول و تکامل پیدا کرده، قوانین و مقررات و آئین نامه های خاص خود را دارد و بر اساس آنها برنامه های خود را اجرا می نماید.

تربیت بدنی و ورزش به عنوان یک واقعیت اجتماعی با پدیده های اجتماعی دیگر، روابط متقابل برقرار می کند، کارکردهای خاص خود را در جامعه بر عهده می گیرد و کل ساختار جامعه و هر یک از ابعاد اجتماعی از حاصل و ثمرة فعالیت های آن بهره برداری می نمایند.

در دنیای معاصر ، ورزش به عنوان پدیده ای موثر در همه ی جوامع جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. ارتباط فعالیت های بدنی و ورزش با علوم مختلف زمینه های جدیدی را برای مطالعه ی انسان فرا هم کرده و گستردگی مطالب و مسائل مرتبط با ورزش و تربیت بدنی به حدی است که نیاز به علوم تخصصی و مطالعات ویژه را ایجاد کرده است در این مقاله مطابق با موضوعی که انتخاب شده است بخش روانی و اجتماعی ورزش مور بررسی قرار گرفته و تمامی مطالب ارائه شده جنبه ی کاربردی دارد و تمامی افراد در گرو ه های سنی مختلف می توانند مورد استفاده قرار دهند

ماهیت تربیت بدنی

تربیت بدنی عبارت است از تعلیم و آموزش با استفاده از وسایل فیزیکی به نحوی که هدفهای تربیتی از طریق بکار بردن اندام و اجرای فعالیت های جسمانی حاصل گردد. تربیت بدنی بخش حیاتی و حساس تعلیم و تربیت بوده و جزئی لاینفک از مراحل تربیتی می باشد و به شکوفایی و تکوین استعدادهای مطلوب کمک می کند.

فهرست مطالب

چکیده 
مقدمه
ماهیت تربیت بدنی 
حوزه شناختی
حوزه احساسی (عاطفی)
حوزه روانی حرکتی
تأثیر ورزش در اجتماعی شدن
تأثیر ورزش در شخصیت
تأثیر ورزش در اخلاق و رعایت حقوق دیگران
تأثیر ورزش در کاهش افسردگی
تأثیر ورزش در کاهش اضطراب
نقش ورزش در پر کردن اوقات فراغت
تأثیر ورزش بر فرهنگ
تأثیر ورزش بر حافظه
نتیجه گیری
منابعقیمت: 2,900 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


فضای مجازی و آسیب های آن


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


پدافند عامل و غیر عامل


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


ایدز


پرورش قارچ دکمه ای


پدافند عامل و غیر عامل


قدرت و استقامت عضلانی


نقش ورزش بر سلامت


حجاب و عفاف


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش اینترنت در روابط عمومی


نمودار ER بیمارستان


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


کانال های توزیع


نقش تربیت بدنی در جامعه


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


پاورپوینت میلگرد


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


ویژگی های نظام سیاسی


نقش گروه های سیاسی در پیروزی انقلاب اسلامی


ملی شدن صنعت نفت


معجزات دفاع مقدس


مبنا و لزوم ولایت فقیه


نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی


کلیه و مجاری ادراری


سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی


علم دامپزشکی


ساختمان و بیماری های دستگاه گوارشکلمات کلیدی :نقش تربیت بدنی بدنیتربیت بدنی عبارت تربیت بدنیتربیت بدنی قرار دهندماهیت تربیت طریق بکار بردن دهندماهیت تربیت بدنیتربیت بکار بردن اندام حاصل گردد تربیت جسمانی حاصل گردد تربیت بدنی فعالیت های ساختار جامعه پیدا کرده گذارد ورزش نقش تربیت بررسی قرار کرده است تربیت اجتماعی جامعه پدیده فعالیت روانی مطالب تربیتی نقش تربیت بدنی در جامعهنقش تربیت بدنی بدنیتربیت بدنی عبارت تربیت بدنیتربیت بدنی قرار دهندماهیت تربیت طریق بکار بردن دهندماهیت تربیت بدنیتربیت بکار بردن اندام حاصل گردد تربیت جسمانی حاصل گردد تربیت بدنی فعالیت های ساختار جامعه پیدا کرده گذارد ورزش نقش تربیت بررسی قرار کرده است تربیت اجتماعی جامعه پدیده فعالیت روانی مطالب تربیتی
سایر محصولات