زندگینامه و آثار سهراب سپهری - دانلود تحقیق مقاله پروژه
زندگینامه و آثار سهراب سپهری
زندگینامه و آثار سهراب سپهری

زندگینامه و آثار سهراب سپهری

عنوان: زندگینامه و آثار سهراب سپهریقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 27این تحقیق در مورد سهراب سپهری ، یکی از شاعران پرآوازه معاصر ایران می باشد که زندگینامه ، آثار ، ویژگی اشعار ، نظر دیگر شعرا در مورد وی ، نقاشی ها و نمونه اشعار سهراب را بیان می نماید.چكيدهسهراب سپهری شاعر و نقاش معاصر ایران در ۱۵ مهر ماه ۱۳۰۷ در کاشان پا به عرصه حیات گذشت و در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۹ در تهران درگذشت.وی پس از طی تحصیلات شش ساله ابتدایی در دبستان خیام کاشان (۱۳۱۹) و متوسطه در دبیرستان پهلوی کاشان (خرداد ۱۳۲۲) و به پایان رساندن دوره ی دو ساله ی دانشسرای مقدماتی پسران (خرداد ۱۳۲۴)، در آذر ۱۳۲۵ به استخدام اداره ی فرهنگ کاشان در آمد. در شهریور ۱۳۲۷ در امتحانات ششم ادبی شرکت نمود و دیپلم دوره ی دبیرستان خود را دریافت نمود. سپس به تهران آمد و در دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و هم زمان به استخدام شرکت نفت در تهران در آمد که پس از هشت ماه کار استعفا کرد. سپهری در سال ۱۳۳۰ نخستین مجموعه ی شعر نیمایی خود را به نام «مرگ رنگ» انتشار داد. در سال ۱۳۳۲ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد و به دریافت نشان درجه ی اول علمی نیز نایل آمد. در همین سال در چند نمایشگاه نقاشی در تهران شرکت نمود و نیز...

زندگینامه و آثار سهراب سپهری

عنوان: زندگینامه و آثار سهراب سپهری

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 27

این تحقیق در مورد سهراب سپهری ، یکی از شاعران پرآوازه معاصر ایران می باشد که زندگینامه ، آثار ، ویژگی اشعار ، نظر دیگر شعرا در مورد وی ، نقاشی ها و نمونه اشعار سهراب را بیان می نماید.

چكيده

سهراب سپهری شاعر و نقاش معاصر ایران در ۱۵ مهر ماه ۱۳۰۷ در کاشان پا به عرصه حیات گذشت و در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۹ در تهران درگذشت.

وی پس از طی تحصیلات شش ساله ابتدایی در دبستان خیام کاشان (۱۳۱۹) و متوسطه در دبیرستان پهلوی کاشان (خرداد ۱۳۲۲) و به پایان رساندن دوره ی دو ساله ی دانشسرای مقدماتی پسران (خرداد ۱۳۲۴)، در آذر ۱۳۲۵ به استخدام اداره ی فرهنگ کاشان در آمد. در شهریور ۱۳۲۷ در امتحانات ششم ادبی شرکت نمود و دیپلم دوره ی دبیرستان خود را دریافت نمود. سپس به تهران آمد و در دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و هم زمان به استخدام شرکت نفت در تهران در آمد که پس از هشت ماه کار استعفا کرد. سپهری در سال ۱۳۳۰ نخستین مجموعه ی شعر نیمایی خود را به نام «مرگ رنگ» انتشار داد. در سال ۱۳۳۲ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد و به دریافت نشان درجه ی اول علمی نیز نایل آمد. در همین سال در چند نمایشگاه نقاشی در تهران شرکت نمود و نیز دومین مجموعه ی اشعار خود را با عنوان «زندگی خواب ها» منتشر کرد. آنگاه به تأسیس کارگاه نقاشی همت گماشت. در آذر ۱۳۳۳ در اداره ی کل هنرهای زیبا (فرهنگ و هنر) در قسمت موزه ها شروع به کار کرد و در ضمن در هنرستان های هنرهای زیبا نیز به تدریس می پرداخت. در مهر ۱۳۳۴ ترجمه ی اشعار ژاپنی از وی در مجله ی «سخن» به چاپ رسید. در مرداد ۱۳۳۶ از راه زمینی به کشورهای اروپایی سفر کرد و به پاریس و لندن رفت. ضمناً در مدرسه ی هنرهای زیبای پاریس در رشته ی لیتوگرافی نام نویسی نمود. وی همچنین کارهای هنری خود را در نمایشگاه ها به معرض نمایش گذاشت. حضور در نمایشگاه های نقاشی همچنان تا پایان عمر وی ادامه داشت. وی سفرهای دیگری به کشورهای جهان نمود.

مقدمه:

تحولات ادبي جامعه ي ايران چه در نظم و چه در نثر از زمان امضاي فرمان مشروطيت اتفاق افتاد . شعر اين دوره با پويايي و تازگي محتوا و طرح مسائلي هم چون آزادي، وطن، قانون، كارگران و …. توانست با جنبش مشروطيت هم گام شود . با اين همه، هنوز انديشه ي تغيير در ساخت و صورت شعر به طوري جدي و عميق مطرح نشده بود . در همين سال ها، عشقي،لاهوتي، دهخدا، اشرف الدين حسيني ( نسيم شمال ) و ايرج ميرزا هر يك كوشيدند ، تا راهي نو در شعر بگشايند . تقي رفعت، شمس كسايي، جعفر خامنه اي و لاهوتي نيز از چهره هايي بودند كه با سرودن اشعاري فارغ از قيد تساوي مصراع ها و قافيه بندي هاي معمول، به ايجاد شيوه اي تازه كمك كردند و سرانجام، نيما يوشيج ( علي اسفندياري ) با سرودن قطعه ي » افسانه « در سال ۱۳۰۱ آغازگر تحولي بزرگ شد و پس از آن در سال ۱۳۱۶ شعر » ققنوس « ، نخستين شعر خود را كه از نظرگاه تخيل و وزن آرايي و قافيه بندي با شعر گذشتگان كاملاً متفاوت بود، عرضه كرد سهراب سپهري ۱۳۰۷-۱۳۵۹( ه . ش ) از نخستين كساني بود كه راه نيما را شناخت و به پيروي از او پرداخت . زبان شعري سهراب در برخي اشعارش ساده و بي آلايش و در برخي ديگر آميخته با مضامين و مفاهيم عرفاني و فلسفي و همراه با نمادهايي است كه محصول سفرها و آشنايي او با آيين هاي بودايي، برهمايي، انديشه هاي كريشنامورتي – عارف معروف معاصر هندي – و نيز انديشه ي عرفاي بزرگ ایرانی و اسلامي است . جز اين، سهراب با ادبيات اروپايي نيز آشنايي داشت و ترجمه هايي چند نيز از او باقي مانده است . زندگي سهراب سپهري، پس از ۵۲ سال درارديبهشت ۱۳۵۹ با بيماري سرطان به پايان رسيد.

فهرست مطالب

چكيده
مقدمه
زندگی‌
شعر سهراب
نقاشی
نظر منتقدين در مورد سهراب
شهاب مقربين، شاعر
عبدالعلي دستغيب،منتقد
سفرهای خارج از کشور
نمایشگاه‌های نقاشی
درگذشت
نکوداشت
نمونه ای از شعر سهراب سپهری از مجموعه “حجم سبز” 
سال شمار زندگي سهراب سپهري
خاتمه
منابعقیمت: 4,300 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


ایدز


فضای مجازی و آسیب های آن


پدافند عامل و غیر عامل


نقش ورزش بر سلامت


پرورش قارچ دکمه ای


قدرت و استقامت عضلانی


کانال های توزیع


استادیوم آشیانه پرنده پکن


حجاب و عفاف


نقش اینترنت در روابط عمومی


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


نمودار ER بیمارستان


پاورپوینت میلگرد


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


نقش تربیت بدنی در جامعه


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


موارد مصرف فرآورده های نفتی


حفر قنات


تابع در ریاضیات


زندگی و آثار ویکتور هوگو


زندگی و فعالیت های پروفسور مجید سمیعی


زن در حقوق خانواده


حقوق کامن لا


خیار حیوان در حقوق ایران فقه امامیه و فقه مذاهب اربعه


حقوق جزا


حقوق تجارتکلمات کلیدی :raquo افسانه laquo سال ۱۳۰۱ آغازگر سرانجام نيما يوشيج قيد تساوي مصراع چهره هايي بودند سرودن اشعاري فارغ ۱۳۰۱ آغازگر تحولي آغازگر تحولي بزرگ گذشتگان كاملاً متفاوت هنرهای زیبا سهراب سپهري قافيه بندي هنرهای زیبای زندگي سهراب شرکت نمود سهراب سپهری نيما يوشيج ايجاد شيوه سهراب هنرهای تهران laquo نقاشی کاشان زندگینامه و آثار سهراب سپهریraquo افسانه laquo سال ۱۳۰۱ آغازگر سرانجام نيما يوشيج قيد تساوي مصراع چهره هايي بودند سرودن اشعاري فارغ ۱۳۰۱ آغازگر تحولي آغازگر تحولي بزرگ گذشتگان كاملاً متفاوت هنرهای زیبا سهراب سپهري قافيه بندي هنرهای زیبای زندگي سهراب شرکت نمود سهراب سپهری نيما يوشيج ايجاد شيوه سهراب هنرهای تهران laquo نقاشی کاشان
سایر محصولات