دیود و انواع آن - دانلود تحقیق مقاله پروژه
دیود و انواع آن
دیود و انواع آن

دیود و انواع آن

عنوان: دیود و انواع آنقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 27این تحقیق در مورد قطعه الکترونیکی دیود می باشد و کاربرد ، انواع ، مزایا و معایب ، تاریخچه و … این قطعه را بررسی خواهد نمود.مقدمهدیود قطعه‌ای است الکترونیکی که جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌دهد و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بسیار بالایی (در حد بی نهایت) نشان می‌دهد. این خاصیت دیود باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی، به آن دریچه هم اطلاق شود.دیودها جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌‌دهند و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می‌‌دهند. این خاصیت آنها باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی ، به آن دریچه یا Valve هم اطلاق شود. از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می‌‌سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و – به کاتد) آنرا آماده کار کنید. دسته بندی دیودهادر دسته بندی اصلی، دیودها را به سه قسمت اصلی تقسیم می‌کنند، دیودهای سیگنال که برای آشکار سازی در رادیو بکار می‌روند و جریانی در حد میلی آمپر از خود عبور می‌دهند، دیودهای یکسوکننده که برای یکسوسازی جریانهای متناوب بکاربرده می‌شوند و توانایی عبور جریانهای زیاد را دارند و بالاخره دیودهای زنر که برای تثبیت ولتاژ از آنها استفاده می‌شود.فهرست مطالبمقدمهدسته بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو کننده صافی ها مدارهای چند برابر کننده ولتاژ و برش دهنده ها یا محدود کننده ها مدارهای کلمپ و لیزر ولتاژ معکوس اختراع دیود پلاستیکی بایاس دیودبایاس مستقیمبایاس معکوستست دیودانواع دیود...

دیود و انواع آن

عنوان: دیود و انواع آن

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 27

این تحقیق در مورد قطعه الکترونیکی دیود می باشد و کاربرد ، انواع ، مزایا و معایب ، تاریخچه و … این قطعه را بررسی خواهد نمود.

مقدمه
دیود قطعه‌ای است الکترونیکی که جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌دهد و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بسیار بالایی (در حد بی نهایت) نشان می‌دهد. این خاصیت دیود باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی، به آن دریچه هم اطلاق شود.
دیودها جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌‌دهند و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می‌‌دهند. این خاصیت آنها باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی ، به آن دریچه یا Valve هم اطلاق شود. از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می‌‌سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و – به کاتد) آنرا آماده کار کنید. 
دسته بندی دیودها
در دسته بندی اصلی، دیودها را به سه قسمت اصلی تقسیم می‌کنند، دیودهای سیگنال که برای آشکار سازی در رادیو بکار می‌روند و جریانی در حد میلی آمپر از خود عبور می‌دهند، دیودهای یکسوکننده که برای یکسوسازی جریانهای متناوب بکاربرده می‌شوند و توانایی عبور جریانهای زیاد را دارند و بالاخره دیودهای زنر که برای تثبیت ولتاژ از آنها استفاده می‌شود.

فهرست مطالب

مقدمه
دسته بندی دیودها
کاربرد
مدارهای یکسو کننده 
صافی ها 
مدارهای چند برابر کننده ولتاژ و برش دهنده ها یا محدود کننده ها 
مدارهای کلمپ و لیزر 
ولتاژ معکوس 
اختراع دیود پلاستیکی 
بایاس دیود
بایاس مستقیم
بایاس معکوس
تست دیود
انواع دیود ها
دیود اتصال نقطه ای
دیود زنر
دیود نوردهنده LED
LED های چشمک زن
فتو دیود
دیود زنر
روش نام گذاری دیودها
محدودیّت‌های کاربردی دیود
بیشینه‌ی جریان و ولتاژ دیود
بیشینه‌ی توان اتلاف‌پذیر دیود
مشخّصه‌های مهمّ دیود
منابعقیمت: 3,400 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


فضای مجازی و آسیب های آن


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


پدافند عامل و غیر عامل


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


ایدز


پرورش قارچ دکمه ای


پدافند عامل و غیر عامل


قدرت و استقامت عضلانی


نقش ورزش بر سلامت


حجاب و عفاف


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش اینترنت در روابط عمومی


نمودار ER بیمارستان


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


کانال های توزیع


نقش تربیت بدنی در جامعه


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


پاورپوینت میلگرد


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


ویژگی های نظام سیاسی


نقش گروه های سیاسی در پیروزی انقلاب اسلامی


ملی شدن صنعت نفت


معجزات دفاع مقدس


مبنا و لزوم ولایت فقیه


نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی


کلیه و مجاری ادراری


سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی


علم دامپزشکی


ساختمان و بیماری های دستگاه گوارشکلمات کلیدی :خود عبور میzwnj مقابل عبور جریان این وسیله الکترونیکی سالهای اولیه ساخت میzwnj zwnj دهند دیودهاکاربردمدارهای یکسو کنندهnbsp بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو یکسو کنندهnbsp صافی کننده هاnbsp مدارهای کنندهnbsp صافی هاnbsp میzwnj zwnj عبور جریان عبور میzwnj خود عبور خود مقاومت این خاصیت نشان میzwnj جهت دیگر میzwnj جریان ولتاژ الکترونیکی انواع دیودهای الکتریکی جریانهای دیود و انواع آنخود عبور میzwnj مقابل عبور جریان این وسیله الکترونیکی سالهای اولیه ساخت میzwnj zwnj دهند دیودهاکاربردمدارهای یکسو کنندهnbsp بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو یکسو کنندهnbsp صافی کننده هاnbsp مدارهای کنندهnbsp صافی هاnbsp میzwnj zwnj عبور جریان عبور میzwnj خود عبور خود مقاومت این خاصیت نشان میzwnj جهت دیگر میzwnj جریان ولتاژ الکترونیکی انواع دیودهای الکتریکی جریانهای
سایر محصولات