دیود و انواع آن - دانلود تحقیق مقاله پروژه
دیود و انواع آن
دیود و انواع آن

دیود و انواع آن

عنوان: دیود و انواع آنقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 27این تحقیق در مورد قطعه الکترونیکی دیود می باشد و کاربرد ، انواع ، مزایا و معایب ، تاریخچه و … این قطعه را بررسی خواهد نمود.مقدمهدیود قطعه‌ای است الکترونیکی که جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌دهد و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بسیار بالایی (در حد بی نهایت) نشان می‌دهد. این خاصیت دیود باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی، به آن دریچه هم اطلاق شود.دیودها جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌‌دهند و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می‌‌دهند. این خاصیت آنها باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی ، به آن دریچه یا Valve هم اطلاق شود. از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می‌‌سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و – به کاتد) آنرا آماده کار کنید. دسته بندی دیودهادر دسته بندی اصلی، دیودها را به سه قسمت اصلی تقسیم می‌کنند، دیودهای سیگنال که برای آشکار سازی در رادیو بکار می‌روند و جریانی در حد میلی آمپر از خود عبور می‌دهند، دیودهای یکسوکننده که برای یکسوسازی جریانهای متناوب بکاربرده می‌شوند و توانایی عبور جریانهای زیاد را دارند و بالاخره دیودهای زنر که برای تثبیت ولتاژ از آنها استفاده می‌شود.فهرست مطالبمقدمهدسته بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو کننده صافی ها مدارهای چند برابر کننده ولتاژ و برش دهنده ها یا محدود کننده ها مدارهای کلمپ و لیزر ولتاژ معکوس اختراع دیود پلاستیکی بایاس دیودبایاس مستقیمبایاس معکوستست دیودانواع دیود هادیود اتصال نقطه ایدیود زنردیود نوردهنده LEDLED های چشمک زنفتو دیوددیود زنرروش نام گذاری دیودهامحدودیّت‌های کاربردی دیودبیشینه‌ی جریان و ولتاژ دیودبیشینه‌ی توان اتلاف‌پذیر دیودمشخّصه‌های مهمّ دیودمنابع ...

دیود و انواع آن

عنوان: دیود و انواع آن

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 27

این تحقیق در مورد قطعه الکترونیکی دیود می باشد و کاربرد ، انواع ، مزایا و معایب ، تاریخچه و … این قطعه را بررسی خواهد نمود.

مقدمه
دیود قطعه‌ای است الکترونیکی که جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌دهد و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بسیار بالایی (در حد بی نهایت) نشان می‌دهد. این خاصیت دیود باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی، به آن دریچه هم اطلاق شود.
دیودها جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می‌‌دهند و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می‌‌دهند. این خاصیت آنها باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی ، به آن دریچه یا Valve هم اطلاق شود. از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می‌‌سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و – به کاتد) آنرا آماده کار کنید. 
دسته بندی دیودها
در دسته بندی اصلی، دیودها را به سه قسمت اصلی تقسیم می‌کنند، دیودهای سیگنال که برای آشکار سازی در رادیو بکار می‌روند و جریانی در حد میلی آمپر از خود عبور می‌دهند، دیودهای یکسوکننده که برای یکسوسازی جریانهای متناوب بکاربرده می‌شوند و توانایی عبور جریانهای زیاد را دارند و بالاخره دیودهای زنر که برای تثبیت ولتاژ از آنها استفاده می‌شود.

فهرست مطالب

مقدمه
دسته بندی دیودها
کاربرد
مدارهای یکسو کننده 
صافی ها 
مدارهای چند برابر کننده ولتاژ و برش دهنده ها یا محدود کننده ها 
مدارهای کلمپ و لیزر 
ولتاژ معکوس 
اختراع دیود پلاستیکی 
بایاس دیود
بایاس مستقیم
بایاس معکوس
تست دیود
انواع دیود ها
دیود اتصال نقطه ای
دیود زنر
دیود نوردهنده LED
LED های چشمک زن
فتو دیود
دیود زنر
روش نام گذاری دیودها
محدودیّت‌های کاربردی دیود
بیشینه‌ی جریان و ولتاژ دیود
بیشینه‌ی توان اتلاف‌پذیر دیود
مشخّصه‌های مهمّ دیود
منابعقیمت: 3,400 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


ایدز


فضای مجازی و آسیب های آن


پدافند عامل و غیر عامل


نقش ورزش بر سلامت


پرورش قارچ دکمه ای


قدرت و استقامت عضلانی


کانال های توزیع


استادیوم آشیانه پرنده پکن


حجاب و عفاف


نقش اینترنت در روابط عمومی


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


نمودار ER بیمارستان


پاورپوینت میلگرد


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


نقش تربیت بدنی در جامعه


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


موارد مصرف فرآورده های نفتی


حفر قنات


تابع در ریاضیات


زندگی و آثار ویکتور هوگو


زندگی و فعالیت های پروفسور مجید سمیعی


زن در حقوق خانواده


حقوق کامن لا


خیار حیوان در حقوق ایران فقه امامیه و فقه مذاهب اربعه


حقوق جزا


حقوق تجارتکلمات کلیدی :خود عبور میzwnj مقابل عبور جریان این وسیله الکترونیکی سالهای اولیه ساخت میzwnj zwnj دهند دیودهاکاربردمدارهای یکسو کنندهnbsp بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو یکسو کنندهnbsp صافی کننده هاnbsp مدارهای کنندهnbsp صافی هاnbsp میzwnj zwnj عبور جریان عبور میzwnj خود عبور خود مقاومت این خاصیت نشان میzwnj میzwnj جریان ولتاژ الکترونیکی انواع دیودهای الکتریکی دیود و انواع آنخود عبور میzwnj مقابل عبور جریان این وسیله الکترونیکی سالهای اولیه ساخت میzwnj zwnj دهند دیودهاکاربردمدارهای یکسو کنندهnbsp بندی دیودهاکاربردمدارهای یکسو یکسو کنندهnbsp صافی کننده هاnbsp مدارهای کنندهnbsp صافی هاnbsp میzwnj zwnj عبور جریان عبور میzwnj خود عبور خود مقاومت این خاصیت نشان میzwnj میzwnj جریان ولتاژ الکترونیکی انواع دیودهای الکتریکی
سایر محصولات