تأسیس کارگاه تیرچه بلوک - دانلود تحقیق مقاله پروژه
تأسیس کارگاه تیرچه بلوک
تأسیس کارگاه تیرچه بلوک

تأسیس کارگاه تیرچه بلوک

عنوان: تأسیس کارگاه تیرچه بلوکقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 24این پروژه در مورد تأسیس کارگاه بلوک زنی می باشد و پس از معرفی بلوک سیمانی و کاربرد آن ، از ابتدا تا انتهای راه اندازی یک کارگاه بلوک زنی را شرح می دهد.این پروژه برای استفاده ی دانشجویان رشته عمران و همچنین درس کارآفرینی بسیار مناسب می باشد.مقدمهبلوک سیمانی یا بلوک بتنی از اختلاط سیمان و آب با شن ریزدانه و ماسه یا دیگر سنگدانه‌های مناسب و لرزاندن و متراکم کردن مخلوط و عمل آوردن و مراقبت از آنها در محیط مناسب ساخته می‌شود. بلوکهای سیمانی به اشکال توخالی و توپر ساخته شده و در دیوارهای خارجی و داخلی به صورت باربر و غیر باربر و در تیغه‌های جدا کننده و سقفهای تیرچه بلوک و سایر قسمتهای ساختمان به مصرف می‌رسند. بلوکهای سیمانی بیشتر در نقاطی مرسوم هستند که برای تولید آجر محدودیتهایی وجود داشته باشد. از مزایای این فرآورده، صرفه‌جویی در مصرف مصالح و زمان اجرا، حمل آسان، عایق بودن نسبی حرارتی و صوتی و سهولت در مسلح کردن می‌باشد.وزن بلوک بستگی به وزن بتنی دارد که بلوک با آن ساخته می‌شود، بلو‌کهای ساخته شده از شن و ماسه طبیعی رودخانه‌ای یا شکسته، دارای وزن ویژه‌ای معمولی و در حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب هستند، بلوکهای با وزن ویژه کمتر از ۱۶۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب را سبک به حساب می‌آورند، در ساخت این بلوکها از دانه‌هایی مانند پوکه معدنی و پوکه ساختگی استفاده می‌شود. مقاومت بلوکهای سبک با وجود کاهش وزن، در مقایسه با بلوکهای معمولی، کاهش چشمگیری ندارد.بلوکهای سیمانی به لحاظ شکل ظاهری به انواع توخالی باربر و غیر باربر و توپر و آجر بتنی و از نقطه نظر محل مصرف به دیواری توکار و نمادار، تیغه‌ای، ستونی و سقفی گروه‌بندی می‌شوند. بلوکهای ویژه‌ای نیز برای دودکش، نعل درگاه، جدول خیابانها و پیاده‌روها و فرش کف ساخته می‌شود.فهرست مطالبمقدمهانطباق با مشخصات و استانداردهاویژگیها و روشهای آزمایش بلوکها ویژگیها و حداقل حدود قابل قبولبلوکهای دیواریالف: عمل آوردن با آبب: عمل...

تأسیس کارگاه تیرچه بلوک

عنوان: تأسیس کارگاه تیرچه بلوک

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 24

این پروژه در مورد تأسیس کارگاه بلوک زنی می باشد و پس از معرفی بلوک سیمانی و کاربرد آن ، از ابتدا تا انتهای راه اندازی یک کارگاه بلوک زنی را شرح می دهد.

این پروژه برای استفاده ی دانشجویان رشته عمران و همچنین درس کارآفرینی بسیار مناسب می باشد.

مقدمه

بلوک سیمانی یا بلوک بتنی از اختلاط سیمان و آب با شن ریزدانه و ماسه یا دیگر سنگدانه‌های مناسب و لرزاندن و متراکم کردن مخلوط و عمل آوردن و مراقبت از آنها در محیط مناسب ساخته می‌شود. بلوکهای سیمانی به اشکال توخالی و توپر ساخته شده و در دیوارهای خارجی و داخلی به صورت باربر و غیر باربر و در تیغه‌های جدا کننده و سقفهای تیرچه بلوک و سایر قسمتهای ساختمان به مصرف می‌رسند. بلوکهای سیمانی بیشتر در نقاطی مرسوم هستند که برای تولید آجر محدودیتهایی وجود داشته باشد. از مزایای این فرآورده، صرفه‌جویی در مصرف مصالح و زمان اجرا، حمل آسان، عایق بودن نسبی حرارتی و صوتی و سهولت در مسلح کردن می‌باشد.

وزن بلوک بستگی به وزن بتنی دارد که بلوک با آن ساخته می‌شود، بلو‌کهای ساخته شده از شن و ماسه طبیعی رودخانه‌ای یا شکسته، دارای وزن ویژه‌ای معمولی و در حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب هستند، بلوکهای با وزن ویژه کمتر از ۱۶۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب را سبک به حساب می‌آورند، در ساخت این بلوکها از دانه‌هایی مانند پوکه معدنی و پوکه ساختگی استفاده می‌شود. مقاومت بلوکهای سبک با وجود کاهش وزن، در مقایسه با بلوکهای معمولی، کاهش چشمگیری ندارد.

بلوکهای سیمانی به لحاظ شکل ظاهری به انواع توخالی باربر و غیر باربر و توپر و آجر بتنی و از نقطه نظر محل مصرف به دیواری توکار و نمادار، تیغه‌ای، ستونی و سقفی گروه‌بندی می‌شوند. بلوکهای ویژه‌ای نیز برای دودکش، نعل درگاه، جدول خیابانها و پیاده‌روها و فرش کف ساخته می‌شود.

فهرست مطالب

مقدمه
انطباق با مشخصات و استانداردها
ویژگیها و روشهای آزمایش بلوکها 
ویژگیها و حداقل حدود قابل قبول
بلوکهای دیواری
الف: عمل آوردن با آب
ب: عمل آوردن از طریق گرم کردن
ج: عمل آوردن با بخار آب
بلوکهای سقفی
بلوکهای نمادار
بلوکهای سبک
حمل و نقل و نگهداری
کارگاه بلوک زنی
تولید نخاله ساختمانی 
مزایای دستگاه های دستی(چکشی ساده)
ساخت تیرچه بلوک
ساخت تا اجرا
ميلگرد انتظار در پي و طبقات
خم کردن آرماتور 
وصله کردن آرماتورها 
مراحل اجراي سقف تيرچه و بلوك
آرماتوربندي سقف
قالب بندی سقف 
آماده سازي سقف براي بتن ريزي
باز کردن قالب 
مشخصات سقف در ساختمان اجرا شده
مزيت بلندتر كردن سراوتكاها
ضوابط آيين نامه اي سقفهاي تيرچه و بلوكقیمت: 4,500 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


ایدز


فضای مجازی و آسیب های آن


پدافند عامل و غیر عامل


نقش ورزش بر سلامت


پرورش قارچ دکمه ای


قدرت و استقامت عضلانی


کانال های توزیع


استادیوم آشیانه پرنده پکن


حجاب و عفاف


نقش اینترنت در روابط عمومی


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


نمودار ER بیمارستان


پاورپوینت میلگرد


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


نقش تربیت بدنی در جامعه


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


موارد مصرف فرآورده های نفتی


حفر قنات


تابع در ریاضیات


زندگی و آثار ویکتور هوگو


زندگی و فعالیت های پروفسور مجید سمیعی


زن در حقوق خانواده


حقوق کامن لا


خیار حیوان در حقوق ایران فقه امامیه و فقه مذاهب اربعه


حقوق جزا


حقوق تجارتکلمات کلیدی :تأسیس کارگاه تیرچه روشهای آزمایش بلوکهاnbsp آزمایش بلوکهاnbsp ویژگیها شود فهرست مطالبمقدمهانطباق درگاه جدول خیابانها نعل درگاه جدول حداقل حدود قابل قابل قبولبلوکهای دیواریالف میzwnj شود عمل آوردن تأسیس کارگاه بلوکهای سیمانی ساخته میzwnj غیر باربر کارگاه بلوک بلوک زنی ساخته شده میzwnj بلوکهای سیمانی ساخته باربر تیرچه کارگاه تأسیس تأسیس کارگاه تیرچه بلوکتأسیس کارگاه تیرچه روشهای آزمایش بلوکهاnbsp آزمایش بلوکهاnbsp ویژگیها شود فهرست مطالبمقدمهانطباق درگاه جدول خیابانها نعل درگاه جدول حداقل حدود قابل قابل قبولبلوکهای دیواریالف میzwnj شود عمل آوردن تأسیس کارگاه بلوکهای سیمانی ساخته میzwnj غیر باربر کارگاه بلوک بلوک زنی ساخته شده میzwnj بلوکهای سیمانی ساخته باربر تیرچه کارگاه تأسیس
سایر محصولات