جمعیت و تنظیم خانواده - دانلود تحقیق مقاله پروژه
جمعیت و تنظیم خانواده
جمعیت و تنظیم خانواده

جمعیت و تنظیم خانواده

عنوان: جمعیت و تنظیم خانوادهقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 47این تحقیق در مورد تنظیم خانواده می باشد و به طور کامل به بیان تاریخچه ، مفهوم و دیگر مطالب مهم در تنظیم خانواده می پردازد. این تحقیق به دانشجویان کلیه رشته ها جهت درس تنظیم خانواده پیشنهاد می گردد.مقدمهخانواده واحد بنيادين جامعه و كانون اصلي رشد و تعالي انسان است و توافق عقيدتي و آرماني در تشكيل و تنظيم خانواده زمينه‌ساز اصلي حركت تكاملي و رشد يابنده انسان است؛ از اين رو, فراهم كردن امكانات جهت نيل به اين مقصود از وظايف حكومت اسلامي است.از سوي ديگر خانواده پايگاه طبيعي حفظ سنتهاي ملي, مذهبي و نگاهبان تمدن قومي و بهترين شيوه علمي ايجاد و تربيت كودكان است و جامعه بايد از آن حمايت كند. حمايت و تربيت كودكان بعنوان تكليف پدر و مادر در صورتي قابل اجرا و مفيد است كه اين دو اتحادي با دوام داشته باشند و رشته‌اي استوار پيوند ميان همسران را تضمين كند.تنظيم و تكثير مواليد در انديشه دينياسلام تا جايي به خانواده اهميت داده است كه در قوانين شريعت, تعادل بين روابط...

جمعیت و تنظیم خانواده

عنوان: جمعیت و تنظیم خانواده

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 47

این تحقیق در مورد تنظیم خانواده می باشد و به طور کامل به بیان تاریخچه ، مفهوم و دیگر مطالب مهم در تنظیم خانواده می پردازد. این تحقیق به دانشجویان کلیه رشته ها جهت درس تنظیم خانواده پیشنهاد می گردد.

مقدمه

خانواده واحد بنيادين جامعه و كانون اصلي رشد و تعالي انسان است و توافق عقيدتي و آرماني در تشكيل و تنظيم خانواده زمينه‌ساز اصلي حركت تكاملي و رشد يابنده انسان است؛ از اين رو, فراهم كردن امكانات جهت نيل به اين مقصود از وظايف حكومت اسلامي است.

از سوي ديگر خانواده پايگاه طبيعي حفظ سنتهاي ملي, مذهبي و نگاهبان تمدن قومي و بهترين شيوه علمي ايجاد و تربيت كودكان است و جامعه بايد از آن حمايت كند. حمايت و تربيت كودكان بعنوان تكليف پدر و مادر در صورتي قابل اجرا و مفيد است كه اين دو اتحادي با دوام داشته باشند و رشته‌اي استوار پيوند ميان همسران را تضمين كند.

تنظيم و تكثير مواليد در انديشه ديني

اسلام تا جايي به خانواده اهميت داده است كه در قوانين شريعت, تعادل بين روابط و حتي تعداد اعضاي خانواده, ويژگي‌هاي ارتباطات تربيتي, وراثتي و اجتماعي و فرهنگي را مورد توجه قرار داده است. اين مورد در سور متعدد بقره, نساء, نور, طلاق و آيات فراوان قرآن ذكر شده است. همه اينها براي حفظ كانون گرم خانواده است. در آيه‌اي از قرآن بحث تكثير و توالد و حفظ تقوا نه تنها به اهل ايمان بلكه به همه اقشار توجه داده شده است؛

  «يا ايها الناس اتّقوا ربكم الذي خلقكم من نفس واحده و خلق منها زوجها و بثّ منها رجالاً كثيراً و نساء فاتقوا الله  الذي تساءلون به و الارحام ...»  (نساء, 1).

ابتداي آيه در مورد تكثير ولد است و تقوي در خصوص خانواده, هم در ابتداي آيه و هم در آخر آيه مورد تأكيد واقع شده است. جايگاه ارحام و ازدياد آن و تكثير نسل در زمره موارد تبيين اين آيه است. دين مبين اسلام كه به همه ابعاد وجودي انسان توجه دارد و براي هر كدام برنامه‌هايي تدوين نموده, در آيات و احاديث متعددي به تقدس بنيان ازدواج پرداخته و راهنمايي‌هاي ارزنده جهت حفظ و تداوم و استحكام آن ارائه داده است. واقعيت اين است كه خوشبختي را فقط در زندگي خانوادگي بايد جستجو كرد.

دغدغه ديگر اين است كه زمين براي بندگان صالح است و بايد نسل صالح و سالم را به جوامع ارائـه دهیم. طبق ایـن آیه هدف از تشکیـل خانواده شاکلـه یک نسل صالح را آغازیدن است و می‌توان اهداف آن را، 1- استحکام نظام خانواده بر اساس ارتباط درست میان افراد آن و سلامت اجتماعات بشری؛ 2- توالد و تناسل بر اساس نسل سالم که این امر در گرو بهداشت روان و اندیشه و نیز سلامت جسم است تا کمالی که در انسان است در شاکله مناسب خانواده صحيح شکل گیرد؛ 3ـ اقتدا به شیوه انسان‌های شایسته؛ 4ـ حفظ عفت و پاکدامنی؛ 5ـ قوام بخشی به دوستی، محبت و عشق؛ 6ـ بهداشت معنوی، سلامت، بهداشت در بعد جسمانی و مادی افراد در خانواده.

فهرست مطالب

مقدمه
تنظيم و تكثير مواليد در انديشه ديني
خانواده در اندیشه حقوقی 
سابقه تاريخي خانواده 
مفهوم تنظيم در لغت و اصطلاح
مواردي از وضعيت نگران كننده فعلي
سابقه تاريخي مسأله تنظيم خانواده
تنظیم خانواده در قرن 19
نگاهي به منابع ديني درباره زاد و ولد
تنظیم خانواده در آیات و روایات
ارزیابی روایات تکثیر و کنترل
روایات و حکم «عزل»
روايات ترغيب بر تكثير
جمع بين روايات
نظر علما و فقها درباره عزل
ضرورتهای کنترل و تنظیم در جوامع فعلی
تنظیم خانواده و روش آن
عقیم سازی زن یا مرد
اقدام به از بین بردن نطفه 
مراحل جنین از نظر قرآن
دیه جنین از نظر روایات
دیه جنین از نظر فقها
ديه جنين در قانون مجازات اسلام
بررسي نظر موافقان تنظيم خانواده 
بررسي نظرات مخالفان تنظيم خانواده
اهداف تنظيم خانواده
انواع روشهاي پيشگيري از بارداري
پيام مهم در تنظيم خانواده
اسلام و تنظيم خانواده
اثرات تنظيم خانواده بر بهداشت
منابع و مآخذقیمت: 6,900 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


فضای مجازی و آسیب های آن


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


پدافند عامل و غیر عامل


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


فضای مجازی و آسیب های آن


ایدز


پرورش قارچ دکمه ای


پدافند عامل و غیر عامل


قدرت و استقامت عضلانی


نقش ورزش بر سلامت


حجاب و عفاف


استادیوم آشیانه پرنده پکن


نقش اینترنت در روابط عمومی


نمودار ER بیمارستان


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


کانال های توزیع


نقش تربیت بدنی در جامعه


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


پاورپوینت میلگرد


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


ویژگی های نظام سیاسی


نقش گروه های سیاسی در پیروزی انقلاب اسلامی


ملی شدن صنعت نفت


معجزات دفاع مقدس


مبنا و لزوم ولایت فقیه


نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی


کلیه و مجاری ادراری


سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی


علم دامپزشکی


ساختمان و بیماری های دستگاه گوارشکلمات کلیدی :گرو بهداشت روان شاکله مناسب خانواده مناسب خانواده صحيح سلامت اجتماعات بشری؛ درست میان افراد اساس ارتباط درست ارتباط درست میان تنظیم خانواده داده است تنظيم خانواده انسان است اين است نسل صالح خانواده تنظيم تنظیم تكثير انسان خانوادهnbsp سلامت بهداشت جمعیت و تنظیم خانوادهگرو بهداشت روان شاکله مناسب خانواده مناسب خانواده صحيح سلامت اجتماعات بشری؛ درست میان افراد اساس ارتباط درست ارتباط درست میان تنظیم خانواده داده است تنظيم خانواده انسان است اين است نسل صالح خانواده تنظيم تنظیم تكثير انسان خانوادهnbsp سلامت بهداشت
سایر محصولات