روش های مدیریت و کنترل خشم - دانلود تحقیق مقاله پروژه
روش های مدیریت و کنترل خشم
روش های مدیریت و کنترل خشم

روش های مدیریت و کنترل خشم

عنوان: روش های مدیریت و کنترل خشمقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 40این تحقیق در مورد مدیریت و کنترل خشم می باشد که به طور کامل این پدیده را بررسی نموده و دلایل ، نشانه ها و راهکارهای کنترل و مدیریت آن را بیان می نماید. این تحقیق به دانشجویان رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.مقدمهخشم يك احساس پيچيده است كه به صورت جسماني و هيجاني ابراز می شود.خشم واكنش طبيعي ارگانيسم نسبت به شرايط و موقعيت هايي است كه در آن دچار ناكامي مي شويم و احساس تهديد مي كنيم، يا معتقديم صدمه خواهيم ديد يا فردي در مورد ما دچار اشتباه شده است. اين احساس مي تواند از يك احساس خفيف ناخوشايند تا يك احساس شديد عصبانيت را در برگيرد.خشم و پرخاشگري يك رفتار است كه هدف آن صدمه زدن بهپرخاشگري يك فرد ديگر يا اموال اوست. پرخاشگري مي تواند به شكل سوء استفاده كلامي، تهديد كردن يا اعمال آسيب زننده باشد. ولي خشم يك احساس است كه الزاما منجر به پرخاشگري نمي شود. بنابراين يك فرد ممكن است خشمگين شود، بدون اينكه الزاما رفتار پرخاشگرانه داشته باشد.خصومتخصومت يك اصطلاح مرتبط با خشم و پرخاشگري است . خصومت به مجموعه اي از نگرش ها و قضاوتهاي برانگيزاننده رفتارهاي پرخاشگرانه اطلاق مي شود. بنابراين خشم يك هيجان و پرخاشگري يك رفتار است در حالي كه خصومت نگرشي است كه شامل دوست نداشتن ديگران و ارزيابي منفي آنان است .چه موقع خشم مشكل ساز مي شود؟زماني كه شدت آن بيش از حد باشد. به طور مكرر رخ دهد و به شيوه نامناسب ابراز شود .عوامل برانگيزاننده خشمخشم یا عصبانیت را می‌توان یک حس قوی نارضایتی یا تعارض تعریف کرد که مجموعه‌ای از شرایط و فاکتورها به آن دامن می‌زنند. عصبانیت به عنوان یک حس طبیعی در وجود بشر به ما هشدار می‌دهد که در روند اوضاع یا محیط پیرامونمان مشکلی وجود دارد که نیاز به رسیدگی و توجه دارد. به گفته آرلین هیرش، مشاور کاریابی و روان‌شناسی در شیکاگو، خشم یا عصبانیت موقعی بروز می‌کند که افراد از انجام کاری که می‌خواهند منع شده یا مجبور به انجام کاری برخلاف تمایل خود می‌شوند و به عبارتی دیگر، مورد سوءاستفاده...

روش های مدیریت و کنترل خشم

عنوان: روش های مدیریت و کنترل خشم

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 40

این تحقیق در مورد مدیریت و کنترل خشم می باشد که به طور کامل این پدیده را بررسی نموده و دلایل ، نشانه ها و راهکارهای کنترل و مدیریت آن را بیان می نماید. این تحقیق به دانشجویان رشته های روانشناسی ، علوم تربیتی و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه

خشم يك احساس پيچيده است كه به صورت جسماني و هيجاني ابراز می شود.خشم واكنش طبيعي ارگانيسم نسبت به شرايط و موقعيت هايي است كه در آن دچار ناكامي مي شويم و احساس تهديد مي كنيم، يا معتقديم صدمه خواهيم ديد يا فردي در مورد ما دچار اشتباه شده است. اين احساس مي تواند از يك احساس خفيف ناخوشايند تا يك احساس شديد عصبانيت را در برگيرد.

خشم و پرخاشگري يك رفتار است كه هدف آن صدمه زدن بهپرخاشگري يك فرد ديگر يا اموال اوست. پرخاشگري مي تواند به شكل سوء استفاده كلامي، تهديد كردن يا اعمال آسيب زننده باشد. ولي خشم يك احساس است كه الزاما منجر به پرخاشگري نمي شود. بنابراين يك فرد ممكن است خشمگين شود، بدون اينكه الزاما رفتار پرخاشگرانه داشته باشد.

خصومت

خصومت يك اصطلاح مرتبط با خشم و پرخاشگري است . خصومت به مجموعه اي از نگرش ها و قضاوتهاي برانگيزاننده رفتارهاي پرخاشگرانه اطلاق مي شود. بنابراين خشم يك هيجان و پرخاشگري يك رفتار است در حالي كه خصومت نگرشي است كه شامل دوست نداشتن ديگران و ارزيابي منفي آنان است .

چه موقع خشم مشكل ساز مي شود؟

زماني كه شدت آن بيش از حد باشد. به طور مكرر رخ دهد و به شيوه نامناسب ابراز شود .

عوامل برانگيزاننده خشم

خشم یا عصبانیت را می‌توان یک حس قوی نارضایتی یا تعارض تعریف کرد که مجموعه‌ای از شرایط و فاکتورها به آن دامن می‌زنند. عصبانیت به عنوان یک حس طبیعی در وجود بشر به ما هشدار می‌دهد که در روند اوضاع یا محیط پیرامونمان مشکلی وجود دارد که نیاز به رسیدگی و توجه دارد. به گفته آرلین هیرش، مشاور کاریابی و روان‌شناسی در شیکاگو، خشم یا عصبانیت موقعی بروز می‌کند که افراد از انجام کاری که می‌خواهند منع شده یا مجبور به انجام کاری برخلاف تمایل خود می‌شوند و به عبارتی دیگر، مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند. با این حال، بیشتر کارمندان در محیط کار، زمانی در خود احساس عصبانیت می‌کنند که با پیشنهادهای آنان موافقت نمی‌شود. افراد ضعیف و ناکارآمد به جای آنها پاداش می‌گیرند و ارتقای شغلی می‌یابند یا افراد بالادست آنها به خاطر اموری پیش پا افتاده یا اشتباهاتی که تقصیر آنها نبوده دست به توبیخ آنها می‌زنند. به عبارتی دیگر، عصبانیت در محیط کاری به خاطر اهانت‌های شخصی یا نادیده‌گرفتن حقوق کارمندان است. بیشتر کارمندان ناراضی و عصبانی، در محیط کار ترجیح می‌دهند بسوزند و بسازند تا این‌که با ابراز خشم خود، وضعیت را از آنچه هست بدتر کنند. به اعتقاد آنان، از کوره دررفتن نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه می‌تواند خود، مشکلی را بر مشکلات بیفزاید. به عنوان مثال باعث از دست دادن کارشان یا به هم خوردن روابطشان با دیگران شود. هیرش می‌گوید: «کارمندانی که نمی‌توانند عصبانیت خود را کنترل کنند یا با عصبانیت دیگران کنار بیایند، اغلب به حرفه خود آسیب می‌زنند. روکردن این عصبانیت می‌تواند رابطه فرد با رئیس و دیگر همکارانش را به خطر اندازد.»

فهرست مطالب

مقدمه
خصومت
چه موقع خشم مشكل ساز مي شود؟
عوامل برانگيزاننده خشم
علائم هشدار دهنده نشانه هاي خشم
نشانه هاي خشم
نشانه هاي جسماني همراه با خشم
نشانه هاي رفتاري خشم
نشانه هاي شناختي
نشانه هاي شناختي
نحوه واكنش به خشم
روش ابراز خشم شما چیست؟
انواع خشم؟
روشهای اکتسابی
فرو نشاندن
بیرون ریختن و منفجر شدن 
کنترل یا مهار کردن
باورهای غلط در ابراز خشم
راههای کنترل خشم در محیط کار
مهار و کنترل خشم 
كنترل زبان
نفس عمیق بکشید 
از مسائل و مشکلات جزیی عصبانی نشوید 
اهمیت ندهید 
دیدگاه‌های مختلف را مد نظر قرار دهید 
كمي قدم بزنيد تا خشمتان فروكش كند
قبل از نشان دادن هرگونه واكنش، توضيح بخواهيد
از قانون 10 ثانيه اي استفاده كنيد 
باكسي كه مي تواند آرامتان كند حرف بزنيد
براي از بين بردن عصبانيتتان ورزش كنيد 
ببينيد چه چيز باعث عصبانيتتان مي شود
همكارانتان را بشناسيد
واكنش افراد ديگر را پيش بيني كنيد
خود را براي حفظ آرامش آماده كنيد
شروع به نوشتن كنيد
قبل از نوشتن هر ايميل نامحترمانه كمي صبر كنيد
بجاي داد زدن حرف بزنيد
در پايان هر روز خشمتان را دور بيندازيد
براي طغيان هاي عصبي خود عذرخواهي كنيد
مثل يك انسان رفتار كرده و جلو برويد
به فوايد و مضرات عصبانيت فكر كنيد
موقعيت را بپذيريد
به سلامت خود بينديشيد
تصميم نگيريد
عوارض خشم و عصبانيت
خشم از ديدگاه اسلام 
خشم مقدس
افراط نكردن در حالات خشم
شيوه هاي كنترل خشم
آثار و فوايد كنترل عصبانيت
سيره امام باقر(ع) 
مضرات غضبقیمت: 7,500 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


فضای مجازی و آسیب های آن


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


استفاده از انرژي های تجديدپذير در ساختمان ها (ساختمان های انرژی صفر)


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


ایدز


فضای مجازی و آسیب های آن


پرورش قارچ دکمه ای


قدرت و استقامت عضلانی


نقش ورزش بر سلامت


پدافند عامل و غیر عامل


نقش اینترنت در روابط عمومی


استادیوم آشیانه پرنده پکن


حجاب و عفاف


نمودار ER بیمارستان


کانال های توزیع


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


پاورپوینت میلگرد


پاورپوینت معماری پایدار


دیود و انواع آن


نقش تربیت بدنی در جامعه


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


زندگینامه شهید چمران


سیره مدیریتی امام خمینی


فرضیه ها و نظریه های انقلاب اسلامی


عملیات کربلای 5


زن ايراني و حماسه دفاع مقدس


تاریخچه و وظایف مجلس خبرگان رهبری


تاریخچه ، وظایف و رده های نیروی انتظامی


کاخ سعدآباد


باغ های شیراز


اشکورات گیلانکلمات کلیدی :raquo فهرست مطالبمقدمهخصومتچه فهرست مطالبمقدمهخصومتچه موقع شود؟عوامل برانگيزاننده خشمعلائم اندازد raquo فهرست خطر اندازد raquo این عصبانیت میzwnj عصبانیت میzwnj تواند میzwnj تواند رابطه خشمنشانه هاي میzwnj زنند کنترل خشمnbsp مشكل ساز ابراز خشم شود بنابراين رشته های میzwnj تواند عبارتی دیگر میzwnj گیرند میzwnj عصبانیت کنترل ابراز تواند پرخاشگري رفتار افراد روش های مدیریت و کنترل خشمraquo فهرست مطالبمقدمهخصومتچه فهرست مطالبمقدمهخصومتچه موقع شود؟عوامل برانگيزاننده خشمعلائم اندازد raquo فهرست خطر اندازد raquo این عصبانیت میzwnj عصبانیت میzwnj تواند میzwnj تواند رابطه خشمنشانه هاي میzwnj زنند کنترل خشمnbsp مشكل ساز ابراز خشم شود بنابراين رشته های میzwnj تواند عبارتی دیگر میzwnj گیرند میzwnj عصبانیت کنترل ابراز تواند پرخاشگري رفتار افراد
سایر محصولات