آیت اله نخودکی شیخ حسنعلی اصفهانی - دانلود تحقیق مقاله پروژه
آیت اله نخودکی شیخ حسنعلی اصفهانی
آیت اله نخودکی شیخ حسنعلی اصفهانی

آیت اله نخودکی - شیخ حسنعلی اصفهانی

عنوان: آیت اله نخودکی - شیخ حسنعلی اصفهانیقالب بندی: WORDتعداد صفحات: 49این تحقیق در مورد یکی از عارفان بزرگ ایران ، آیت اله نخودکی (شیخ حسنعلی اصفهانی) می باشد. در این تحقیق به شرح کامل زندگی ، فعالیت ها و شخصیت این عارف و فیلسوف بزرگ می پردازد. مقدمهشیخ حسنعلی اصفهانی که به واسطه سکونت سالهای پایانی عمر در روستایی بنام نخودک در نزدیکی مشهد مقدس ، مشهور به شیخ حسنعلی نخودکی بود . (زاده: ۱۲۴۱ اصفهان - درگذشت: ۷ شهریور ۱۳۲۱، مشهد) فقیه، فیلسوف و از عرفا و اخلاقیون بزرگ شیعه در قرن چهاردهم هجری است. شیخ حسنعلی اصفهانی(ره)(نخودکی) فرزند علی اکبر فرزند رجبعلی مقدادی اصفهانی(ره)، در خانواده زهد...

آیت اله نخودکی - شیخ حسنعلی اصفهانی

عنوان: آیت اله نخودکی - شیخ حسنعلی اصفهانی

قالب بندی: WORD

تعداد صفحات: 49

این تحقیق در مورد یکی از عارفان بزرگ ایران ، آیت اله نخودکی (شیخ حسنعلی اصفهانی) می باشد. در این تحقیق به شرح کامل زندگی ، فعالیت ها و شخصیت این عارف و فیلسوف بزرگ می پردازد. 

مقدمه

شیخ حسنعلی اصفهانی که به واسطه سکونت سالهای پایانی عمر در روستایی بنام نخودک در نزدیکی مشهد مقدس ، مشهور به شیخ حسنعلی نخودکی بود . (زاده: ۱۲۴۱ اصفهان - درگذشت: ۷ شهریور ۱۳۲۱، مشهد) فقیه، فیلسوف و از عرفا و اخلاقیون بزرگ شیعه در قرن چهاردهم هجری است. شیخ حسنعلی اصفهانی(ره)(نخودکی) فرزند علی اکبر فرزند رجبعلی مقدادی اصفهانی(ره)، در خانواده زهد و تقوی و پارسائی چشم به جهان گشود.

زندگینامه

تولد

حسنعلی در سال ۱۲۷۹ قمری در اصفهان متولد شد و بر اثر برخوردی با عارف بزرگ مرحوم شیخ محمد صادق تخته فولادی وارد عالم عرفان شد. خود مرحوم حاج شیخ حسنعلی اصفهانی نقل فرمودند:« بیش از هفت سال نداشتم که نزدیک غروب آفتاب یکی از روزهای ماه رمضان که با تابستانی گرم مصادف شده بود، به اتفاق پدرم، به خدمت استاد حاجی محمد صادق، مشرّف شدم.در این اثناء کسی نباتی را برای تبرک به دست حاجی داد. استاد نبات را تبرک و به صاحبش رد فرمود و مقداری خرده نبات که کف دستش مانده بود، به من داد و فرمود بخور، من بیدرنگ خوردم. پدرم عرض کرد: حسنعلی روزه بود. حاجی به من فرمود: مگر نمی دانستی که روزه ات با خوردن نبات باطل می گردد. عرض کردم: آری، فرمود: پس چرا خوردی؟ عرضه داشتم: اطاعت امر شما را کردم. استاد دست مبارک خود را بر شانه من زد و فرمود: با این اطاعت بهر کجا که باید می رسیدی رسیدی. »

تحصیلات

حاج شیخ حسنعلی اصفهانی از آغاز نوجوانی خود، به کسب دانش و تحصیل علوم مختلف مشغول شدند، خواندن و نوشتن و همچنین زبان و ادبیات عرب را در اصفهان فرا گرفتند و در همین شهر، نزد استادان بزرگ زمان، به اکتساب فقه و اصول و منطق و فلسفه و حِکم پرداختند.از درس فقه و فلسفه عالم عامل مرحوم آخوند ملا محمد کاشی فایده ها بردند و فلسفه و حکمت را از افاضات ذیقیمت مرحوم جهانگیرخان و تفسیر قرآن مجید را از محضر درس مرحوم حاجی سید سینا پسر مرحوم سید جعفر کشفی و چند تن دیگر از علماء عصر آموختند.سپس برای تکمیل معارف به نجف اشرف و به کنار مرقد مطهر حضرت امیرالمؤنین علیه السلام مشرف شدند. در این شهر، از جلسات درس مرحوم حاجی سید محمد فشارکی و مرحوم حاجی سید مرتضی کشمیری و ملا اسماعیل قره باغی استفاده می کردند.او علاوه بر علوم معارفی و عرفانی در اصفهان و نجف دروس فقه، اصول و فلسفه را از بزرگانی چون جهانگیر خان قشقایی، آخوند خراسانی و سید محمد فشارکی فراگرفت.

فهرست مطالب

مقدمه
زندگینامه
تولد
تحصیلات
پدر
احاطه بر علوم
وصایای جناب شیخ
سالهای آخر عمر
رحلت
حکایات
یاسین و طه بخوان!
آگاهی از باطن
مرحمتِ امام رضا علیه السلام!
حج اولیاء خدا!
تأثیر نفس شیخ
تلگراف نجاتبخش!
فرمان به ابرها!
طیّ الارض برای دفع خطر
خبر از جسد مغروق!
توجه کامل به توصیه های استاد
دستور شیخ به ملخها
زهدِ شیخ
امام زمان(ع) ناظر است!
من میهمان شیخم!
دم عیسوی!
این چه توبه ای است؟
شفای زن بیمار
منابعقیمت: 8,400 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


فضای مجازی و آسیب های آن


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


استفاده از انرژي های تجديدپذير در ساختمان ها (ساختمان های انرژی صفر)


نقش دانش آموزان در دفاع مقدس و جنگ نرم


پرسش مهر 96 چگونه باید در محیط مدرسه تحمل ، احترام به افکار دیگران ، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟


ایدز


فضای مجازی و آسیب های آن


قدرت و استقامت عضلانی


پرورش قارچ دکمه ای


نقش ورزش بر سلامت


پدافند عامل و غیر عامل


نقش اینترنت در روابط عمومی


استادیوم آشیانه پرنده پکن


حجاب و عفاف


نمودار ER بیمارستان


زندگینامه و آثار سهراب سپهری


کانال های توزیع


پاورپوینت معماری پایدار


پاورپوینت میلگرد


دیود و انواع آن


نقش تربیت بدنی در جامعه


بررسی فقهی و حقوقی تعدیل وجه التزام


تأسیس کارگاه تیرچه بلوک


سدهای انحرافی


زندگینامه شهید چمران


سیره مدیریتی امام خمینی


فرضیه ها و نظریه های انقلاب اسلامی


عملیات کربلای 5


زن ايراني و حماسه دفاع مقدس


تاریخچه و وظایف مجلس خبرگان رهبری


تاریخچه ، وظایف و رده های نیروی انتظامی


کاخ سعدآباد


باغ های شیرازکلمات کلیدی :شیخ حسنعلی اصفهانی درس مرحوم حاجی سید محمد فشارکی فلسفه عالم عامل استادان بزرگ زمان نزد استادان بزرگ شیخ حسنعلی حسنعلی اصفهانی مرحوم حاجی حاجی سید نخودکی شیخ آیت اله اله نخودکی حسنعلی مرحوم اصفهانی فرمود نخودکی فلسفه اصفهان استاد السلام فشارکی آیت اله نخودکی - شیخ حسنعلی اصفهانیشیخ حسنعلی اصفهانی درس مرحوم حاجی سید محمد فشارکی فلسفه عالم عامل استادان بزرگ زمان نزد استادان بزرگ شیخ حسنعلی حسنعلی اصفهانی مرحوم حاجی حاجی سید نخودکی شیخ آیت اله اله نخودکی حسنعلی مرحوم اصفهانی فرمود نخودکی فلسفه اصفهان استاد السلام فشارکی
سایر محصولات